Shah-inn Hotel

Shah-inn hotel istanbul, siz değerli misafirlerimize yorucu bir seyahat sonrası konaklayabileceğiniz ayrıca hafta sonlarınızı evinizdeki rahatlıkta geçirebileceğiniz ikinci adresinizdir.

Yeşilköy’de bulunan yalı otelimiz, tarihi yalılar, konaklarla ve yat limanı ile çevrili bir bölgededir. Siz değerli misafirlerimize, İstanbuldaki en rahat konaklama, en güzel manzara, en lezzetli yemekler ve meşhur balık resturantlarıyla unutamayacağınız bir atmosfer sunuyor…Yeşilköy Tarihçesi

Yeşilköy ya da 1926 yılından önceki adıyla Ayastefanos, (Rumca: Άγιος Στέφανος), İstanbul'da Yeşilyurt ve Florya mahalleleri arasında yer alan Marmara Denizi kıyısındaki Bakırköy şehir merkezinin yaklaşık 7 km batısında bir mahalledir. 1970'lerde İstanbul nüfusunun hızla artmasından önce Yeşilköy, bir köy ve sahil dinlenme yeriydi. İstanbul'un uluslararası havaalanı olan Atatürk Hava Limanı, Yeşilköy mahallesinde yer alır. Ayrıca Bakırköy'ün sınırı en geniş olan mahallesidir. Yeşilköy semti, Osmanlı döneminde daha çok Rumların yaşadığı bir balıkçı köyüydü ve o zamanlar Ayastefanos yani Aziz Stefan adıyla anılmaktaydı. Cumhuriyet döneminde yer isimleri Türkçeleştirilirken bu semte de Yeşilköy adı uygun görüldü. Bu adı o dönemde semtte yaşayan ünlü edebiyatçı Halit Ziya Uşaklıgil'in yeşiline, doğasına hayran olduğu için verdiği rivayet edilir.

.